
За поредна година с настъпването на свещения за мюсюлманите месец Рамазан Главно мюфтийство обявяви официално началото и на Националната кампания „Месец за подпомагане на ислямското образование“. Тазгодишното издание на вече превърналата се в традиционна благотворителна кампания ще се проведе в периода 28 Февруари – 31 март 2025 година под мотото „Обучаваме поколенията на Коран-и Керим и най-доброто за хората целим!“
Кампанията за подпомагане на ислямското образование се провежда ежегодно. Първото ѝ издание е преди 20 години. Всички събрани средства от инициативата се използват за различни нужди в сферата на ислямското образование в България. Сред тях са:
v Разширяване и развиваме Коран-курсовете;
v Изплащаме хонорарите на препозавателите в Летните Коран-курсове;
v Осигуряваме религиозното образование на децата в училищата;
v Организираме летни училища за над 500 ученика в трите ни духовни училища гр.Шумен „Нювваб“, гр. Русе и гр. Момчилград.
v Подпомагаме – студенти мюсюлмани;
v Финансираме част от дейността на Духовните училища, Школите за имами и Курса за Хафъзи в гр. Мадан;
v Организираме курсове и семинари за нашите преподаватели и ученици;
v Съставяме и издаваме съвременна учебно-образователна литература за нуждите на Летните Коран-курсове и трите ни духовни училища.
и много други.
Факт е, че с всяка изминала година кампанията постига все по-добри резултати. През 2024 година общата събрана сума в рамките на „Месец за подпомагане на ислямското образование“ възлезе на близо 941 744,13 лева.
Не пропускайте възможността да подкрепите ислямското образование в България!
Един от начините за дарения в рамките на Националната кампания „Месец за подпомагане на ислямското образование“ 2025 е по банков път до:
Получател: Мюсюлманско изповедание
IBAN: BG15DEMI92401000232957
BIC: DEMIBGSF
Като основание за паричния превод следва да се посочи „За Фонд „Ислямско образование“.
„И каквото и добро да раздадете, то е за самите вас. И давайте, стремейки се единствено към Лика на Аллах! И каквото и добро да раздадете, то докрай ще ви се изплати и не ще бъдете угнетени.”
(Свещен Коран, 2:272)