Мюсюлманка от Иран взе среброто на Световното първенство по ускорен шах и блиц в Санкт Петербург

На награждаването след Световното първенство по ускорен шах и блиц в Русия

Сарасадат Хадемалшарех, 22-годишната мюсюлманка от Иран, взе второто място на Световното първенство по ускорен и блицшах в Санкт Петербург, Русия. На първото място се класира украинката Екатерина Лагно, която представяше Русия.

Световното първенство по ускорен и блицшахмат, което се провежда на името на Крал Салман, се състоя в Санкт Петербург в периода от 25 до 31 декември 2018 година. България също беше представена сред останалите страни на първенството, като за родината ни се състезаваше бившата световна и европейска шампионка по класически шахмат Антоанета Стефанова. В Русия тя се класира на 27-то и на 13-то място съответно в категориите по ускорен и блицшах.

Сарасадат Хадемалшарех е родена на 10 март 1997 година в Техеран, столицата на Ислямска Република Иран. Младото момиче играе в Националния отбор по шахмат на родината си и въпреки крехката си възраст вече е печелила редица шахматни турнири на световно ниво.

Автор: Л. Чаушева

© Мюсюлманско изповедание. Всички права запазени.